A Debreceni Egyetem „Fizikai Tudományok” doktori iskolájának felépítése

2016. szeptember 14.


A doktori iskola vezetője: Trócsányi Zoltán

A doktori iskola titkára: Kunné Sohler Dorottya


Programok


No

Megnevezés

Vezető

Helyettes

I.

Atom- és molekulafizikai program

Vibók Ágnes

Nagy Ágnes

II.

Magfizika program

Fülöp Zsolt

Krasznahorkay Attila

III.

Szilárdtestfizika és anyagtudomány program

Erdélyi Zoltán

Kökényesi Sándor Jenő

IV.

Fizikai módszerek interdiszciplináris kutatásokban program

Kun Ferenc

Csige István

V.

Részecskefizika program

Trócsányi Zoltán

Molnár József


A doktori iskola tagjai


Tagok neve


születési év

tud. fokozat, cím

Habil.

éve

munkahelyi beosztás

tanszék, intézet (belsőknél);

intézmény (külsőknél)

Törzstag (T),

Témavezető (Té)

Oktató (O)

v. meghívott (M)

Program

E-mail cím

Honlap

Beke Dezső

1945

DSc

habil.

1996

egy. tan.

DE Szil. Fiz. Tsz.

Té*

III.

dbeke@delfin.klte.hu


Cserháti Csaba

1963

PhD

habil.

2009

egy. doc.

DE Szil. Fiz. Tsz.

Té*

III.

cserhati.csaba@science.unideb.hu


Daróczi Lajos

1965

PhD

egy. adj.

DE Szil. Fiz. Tsz.

Té*

III.

lajos.daroczi@science.unideb.hu


Erdélyi Gábor

1950

CSc

habil.

2004

egy. doc.

DE Szil. Fiz. Tsz.

Té*

III.

erdelyi@tigris.klte.hu


Erdélyi Zoltán

1974

DSc

habil.

2010

egy. doc.

DE Szil. Fiz. Tsz.

Té*

III.

zerdelyi@dragon.unideb.hu


Gulácsi Zsolt

1955

CSc

habil.


egy. doc.

DE Elm Fiz. Tsz.

Té*

I., III.

gulacsi@dtp.atomki.hu


Halász Gábor

1961

DSc

habil.

2003

egy. tan.

DE Inf. Kar

T*

I.

halasz@inf.unideb.hu


Katona Gábor

1977

PhD

egy. adj.

DE Szil. Fiz. Tsz.

Té*

III.

katona.gabor@science.unideb.hu


Kökényesi Sándor Jenő

1946

DSc

habil.

2002

egy. tan.

DE Kís. Fiz. Tsz.

T*

III.

kiki@tigris.klte.hu


Kun Ferenc

1966

DSc

habil.

2005

egy. tan.

DE Elm Fiz. Tsz.

T*

III.

feri@dtp.atomki.hu


Langer Gábor

1950

CSc

habil.

2005

tud. fmts.

DE Szil. Fiz. Tsz.

Té*

III.

glanger@tigris.klte.hu


Nagy Ágnes

1951

DSc

habil.

1997

egy. tan.

DE Elm. Fiz. Tsz.

T*

I.

anagy@madget.atomki.hu


Nagy Sándor

1975

PhD

egy. adj.

DE Elm. Fiz. Tsz.

Té*

V.

nagys@dtp.atomki.hu


Pálinkás József

1952

MHAS

habil.

1996

tv. egy. tan.

DE Kís. Fiz. Tsz.

T*

I., V.,

palinkas@atomki.hu


Papp Zoltán

1959

CSc


egy. adj.

DE Körny. Fiz. Tsz.

Té*

IV.

zpapp@tigris.klte.hu


Raics Péter

1944

CSc


ny. egy. doc

DE Kís Fiz. Tsz.

O*

II., V.

raics@tigris.klte.hu


Sailer Kornél

1951

DSc

habil.

1996

egy. tan.

DE Elm. Fiz. Tsz.

Té*

II., V.

sailer@dtp.atomki.hu


Schram Zsolt

1959

CSc

habil.

2003

egy. doc.

DE Elm. Fiz. Tsz.

Té*

V.

schram@dtp.atomki.hu


Somogyi Andrea

1965

PhD

2007

egy. adj.

DE-ATOMKI Körny. Fiz. Tsz.

O*

IV.

andrea.somogyi@synchrotron-soleil.fr


Somogyi Gábor

1979

PhD


tud. fmts.

DE MTA-DERéK

Té*

V.

gabor.somogyi@cern.ch


Szabó István

1956

CSc

habil.

2005

egy. doc.

DE Szil. Fiz. Tsz.

Té*

III.

iaszabo@tigris.klte.hu


Takács Endre

1965

PhD

habil.

2012

egy. doc.

DE Kís. Fiz. Tsz.

Té*

I.

etakacs@atomki.hu


Trócsányi Zoltán

1961

MHAS

habil.

1998

egy. tan.

DE Kís.. Fiz. Tsz.

T*

II., V.

Z.Trocsanyi@atomki.hu


Ujvári Balázs

1977

PhD

egy. adj.

DE Kís. Fiz. Tsz.

Té*

V.

balazs.ujvari@science.unideb.hu


Vibók Ágnes

1962

DSc

habil.

1997

egy. tan.

DE Elm. Fiz. Tsz.

T*

I.

vibok@phys.unideb.hu


Angeli István

1930

DSc


ny. egy. tan.

DE Kís. Fiz. Tsz.

O*

II., V.

angeli@tigris.klte.hu


Bencze György

1946

CSc


tud. fmts

MTA RMKI

Té*

V.

gyorgy.bencze@cern.ch


Biri Sándor

1959

PhD


tud. fmts

MTA ATOMKI

Té*

I.

biri@atomki.hu


Cseh József

1950

DSc

habil.

1996

tud. t. adó.

MTA ATOMKI

Té*

I., II., V.

cseh@atomki.hu


Csepura György

1955

PhD


vez. főtan.

H-B Megyei ÁNTSZ

Té*

IV.

csepuragyf@tvnetwork.hu


Csige István

1962

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

IV.

csige@atomki.hu


Csikai Gyula

1930

MHAS


prof. emer.

DE Kís. Fiz. Tsz.

Té*

II., IV., V.

csikai@falcon.phys.klte.hu


Csík Attila

1975

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

III.

csik.attila@atomki.mta.hu


Dávid Gábor

1953

PhD



Brookhaven Nat. Lab.

Té*

V.

david@bnl.gov


Ditrói Ferenc

1959

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

II.

ditroi@atomki.hu


Dombrádi Zsolt

1955

DSc


tud. t. adó

MTA ATOMKI

Té*

II.

domb@atomki.hu


Elekes Zoltán

1974

DSc


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

II.

elekes.zoltan@atomki.mta.hu


Erdélyi Róbert

1964

CSc


kut. ig.

MTA DNO

Té*

IV.

robertus@sheffield.ac.uk


Fenyvesi András Csaba

1958

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

IV.

fenyvesi@atomki.hu


Fülöp Zsolt

1964

DSc


tud. t. adó

MTA ATOMKI

T*

II.

fulop@atomki.hu


Gulyás László

1960

DSc


tud. t. adó

MTA ATOMKI

Té*

I.

gulyas.laszlo@atomki.mta.hu


Gyürky György

1974

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

II.

gyurky.gyorgy@atomki.mta.hu


Horváth Dezső

1946

DSc

habil.

1997

tud. t. adó

MTA RMKI

Té*

V.

horvath@rmki.kfki.hu


Huszánk Róbert

1979

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

IV.

huszank.robert@atomki.mta.hu


Kertész Zsófia

1971

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

IV.

zs.kertesz@atomki.hu


Kis Varga Miklós

1948

CSc


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

III.

kvm@atomki.hu


Kiss Árpád Zoltán

1939

DSc

habil.

1994

prof. emer.

MTA ATOMKI

Té*

II., IV.

azkiss@atomki.hu


Kiss Gábor Gyula

1979

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

II.

ggkiss@atomki.mta.hu


Kovács Tamás György

1966

DSc


tud. t. adó

MTA ATOMKI

T*

V.

kovacs.tamas.gyorgy@atomki.mta.hu


Kövér Ákos

1947

DSc


tud főo. v.

MTA ATOMKI

Té*

I.

a.kover@atomki.hu


Kövér László

1949

PhD


tud. o. v.

MTA ATOMKI

Té*

I., III.

lkover@atomki.hu


Krasznahorkay Attila

1954

DSc


tud. főo. v.

MTA ATOMKI

T*

II.

kraszna@atomki.hu


Kruppa András

1955

DSc


tud. t. adó

MTA ATOMKI

Té*

II.

atk@atomki.hu


Kunné Sohler Dorottya

1968

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

II.

sohler@atomki.hu


Lévai Géza

1962

DSc


tud. t. adó.

MTA ATOMKI

Té*

II.

levai@atomki.hu


Mészáros Sándor

1949

CSc


tud. főo. v..

MTA ATOMKI

Té*

III.

ms@atomki.hu


Molnár József

1954

CSc


tud. ig. h..

MTA ATOMKI

Té*

V.

jmolnar@atomki.hu


Molnár Mihály

1974

PhD


tud. o. v..

MTA ATOMKI

Té*

IV.

mmol@atomki.hu


Nándori István

1973

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

V.

nandori@atomki.hu


Nemcsics Ákos

1958

DSc

1997

egy. tan.

Óbudai E.

Té*

III.

nemcsics.akos@kvk.uni-obuda.hu


Nyakó Barna Mátyás

1950

CSc


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

II.

nyako@atomki.hu


Palcsu László

1975

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

IV.

palcsu.laszlo@atomki.mta.hu


Rajta István

1970

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

IV.

rajta@atomki.hu


Ricz Sándor

1951

CSc


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

I.

ricz@atomki.hu


Sarkadi László

1949

DSc


tud. t. adó

MTA ATOMKI

Té*

I.

sarkadil@atomki.hu


Simon Alíz

1967

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

IV.

a.simon@atomki.hu


Somorjai Endre

1937

DSc


tud. t. adó.

MTA ATOMKI

O*

II.

somorjai@atomki.hu


Sulik Béla

1950

DSc


tud. ig. h.

MTA ATOMKI

Té*

I.

sulik@atomki.hu


Svingor Éva

1948

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

IV.

svingor@atomki.hu


Szikszai Zita

1969

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

IV.

szikszai.zita@atomki.mta.hu


Tárkányi Ferenc

1948

CSc


tud. fmts.

MTA ATOMKI

O*

II.

tarkanyi@atomki.hu


Timár János

1958

CSc


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

II.

timar@atomki.hu


Tőkési Károly

1962

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

I.

tokesi@atomki.hu


Uzonyi Imre

1956

PhD


tud. fmts.

MTA ATOMKI

O*

IV.

uzonyi@atomki.hu


Vad Kálmán

1951

CSc


tud. fmts.

MTA ATOMKI

Té*

III.

vad@atomki.hu


Vertse Tamás

1942

DSc

2004

tud. t. adó

MTA ATOMKI

O*

II., V.

vertse@tigris.klte.hu


Veszprémi Viktor

1976

PhD


tud. mts.

MTA Fizikai Kutatóközpont

Té*

V.

veszpremi.viktor@wigner.mta.hu